A-PC1503-030030-1
ASSMANN WSW Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A-PC1503-030030-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A-PC1503-030030-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | A-PC1503-030030-1 |
|---|---|
| Manufacturer | ASSMANN WSW Components |
| Description | CORD SJT 16AWG 3COND 3M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.18 | $9.733 | $8.848 | $8.406 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $8.184 | $7.30 | $6.857 | $6.061 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 16 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 250V |
| Style: | Female Sockets (Slots) to Leads |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | - |
| Other Names: | AE10715 APC15030300301 |
| Operating Temperature: | 60°C |
| Number of Conductors: | 3 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Length: | 9.84' (3.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 9.84' (3.00m) Power Cord Black IEC 320-C13, Left Angle To Cable SJT |
| Current Rating: | - |
| Cord Type: | SJT |
| Color: | Black |
| Approved Countries: | - |
| Approval Marks: | - |
| 2nd Connector: | Cable |
| 1st Connector: | IEC 320-C13, Left Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply A-PC1503-030030-1, use the request quote form to request A-PC1503-030030-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A-PC1503-030030-1.The price and lead time for A-PC1503-030030-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# A-PC1503-030030-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

