A-1PA-113-300G2
Amphenol Connex (Amphenol RF)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A-1PA-113-300G2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A-1PA-113-300G2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | A-1PA-113-300G2 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Connex (Amphenol RF) |
| Description | CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 11.811" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.56 | |||||
Specifications
Data sheet
| Style: | UMCC to UMCC |
|---|---|
| Series: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 11.811" (300.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Female to Female |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | Shielded |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial UMCC to UMCC Female to Female 1.13mm OD Coaxial Cable 11.811" (300.00mm) |
| Color: | Gray |
| Cable Type: | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 2nd Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| 1st Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply A-1PA-113-300G2, use the request quote form to request A-1PA-113-300G2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A-1PA-113-300G2.The price and lead time for A-1PA-113-300G2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# A-1PA-113-300G2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
