A-1737
Advanced Sensors / Amphenol
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A-1737 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A-1737 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | A-1737 |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | THERMISTOR NTC 30KOHM 3974K BEAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $11.31 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 30k |
| Resistance Tolerance: | ±5% |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Bead |
| Other Names: | 235-1421 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 210°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length - Lead Wire: | 1.142" (29mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 30k Bead |
| B25/85: | 3974K |
| B25/75: | - |
| B25/50: | - |
| B25/100: | - |
| B0/50: | - |
| B Value Tolerance: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply A-1737, use the request quote form to request A-1737 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A-1737.The price and lead time for A-1737 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# A-1737.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
