9WL0812P4G001
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9WL0812P4G001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9WL0812P4G001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9WL0812P4G001 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | FAN 80X25MM 12VDC IP68 RBLS TACH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $79.10 | $71.187 | $70.132 | $66.793 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 25.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.331 lb (150.14g) |
| Voltage Range: | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.393 in H2O (98.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Series: | San Ace 80W |
| RPM: | 5500 RPM |
| Power (Watts): | 3.60W |
| Other Names: | 1688-2156 9WL0812P4G001-ND |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 43.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 180000 Hrs @ 60°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.300A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 54.4 CFM (1.52m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9WL0812P4G001, use the request quote form to request 9WL0812P4G001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9WL0812P4G001.The price and lead time for 9WL0812P4G001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9WL0812P4G001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

