9WG1212M102-E
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9WG1212M102-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9WG1212M102-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9WG1212M102-E |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | DC AXIAL FAN 120X120X38MM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 38.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.904 lb (410.05g) |
| Voltage Range: | 7 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.159 in H2O (39.6 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Series: | San Ace 120W |
| RPM: | 1950 RPM |
| Power (Watts): | 2.52W |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 32.0 dB(A) |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | 100000 Hrs @ 60°C |
| Ingress Protection: | IP55 - Dust Protected, Water Resistant |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.210A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 74.0 CFM (2.07m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9WG1212M102-E, use the request quote form to request 9WG1212M102-E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9WG1212M102-E.The price and lead time for 9WG1212M102-E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9WG1212M102-E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

