9W1TJ24P0H61
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9W1TJ24P0H61 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9W1TJ24P0H61 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9W1TJ24P0H61 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | DC AXIAL FAN 133X91MM PWM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 91.00mm |
|---|---|
| Voltage Range: | 20.4 ~ 27.6VDC |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 1.590 in H2O (396.1 Pa) |
| Size / Dimension: | Round - 133mm Dia |
| Series: | San Ace 133W |
| RPM: | 4150 RPM |
| Power (Watts): | 28.80W |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 61.0 dB(A) |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | Varies Based on Temperature |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Blower, Centrifugal |
| Current Rating: | 1.20A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 225.0 CFM (6.30m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9W1TJ24P0H61, use the request quote form to request 9W1TJ24P0H61 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9W1TJ24P0H61.The price and lead time for 9W1TJ24P0H61 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9W1TJ24P0H61.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

