9TGA24P0H001
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9TGA24P0H001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9TGA24P0H001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9TGA24P0H001 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | CENTRIFUGAL FAN 24VDC 175x69MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $166.57 | $152.782 | $145.506 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 69.00mm |
|---|---|
| Weight: | 1.6 lbs (725.7g) |
| Voltage Range: | 16 ~ 36VDC |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 3.330 in H2O (829.5 Pa) |
| Size / Dimension: | Round - 175mm Dia |
| Series: | San Ace C175 |
| RPM: | 4950 RPM |
| Power (Watts): | 115.0W |
| Other Names: | 1032-107665 1688-1856 |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 77.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | Varies Based on Temperature |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Current Rating: | 4.8A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | cURus, TUV |
| Air Flow: | 541.0 CFM (15.15m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9TGA24P0H001, use the request quote form to request 9TGA24P0H001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9TGA24P0H001.The price and lead time for 9TGA24P0H001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9TGA24P0H001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


