9TCS1085BNLG
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9TCS1085BNLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9TCS1085BNLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9TCS1085BNLG |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC THERM SENSOR/FAN CTLR 32MLF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.6V |
|---|---|
| Topology: | ADC, Fan Control, Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 32-VFQFPN (5x5) |
| Series: | Mobile Access™ |
| Sensor Type: | External |
| Sensing Temperature: | 0°C ~ 100°C |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | SMBus |
| Output Fan: | Yes |
| Output Alarm: | Yes |
| Other Names: | IDT9TCS1085BNLG IDT9TCS1085BNLG-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Detailed Description: | Temp Monitoring System (Sensor) 0°C ~ 100°C External Sensor SMBus Output 32-VFQFPN (5x5) |
| Accuracy: | ±2°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9TCS1085BNLG, use the request quote form to request 9TCS1085BNLG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9TCS1085BNLG.The price and lead time for 9TCS1085BNLG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9TCS1085BNLG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



