9T12062A13R7CBHFT
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T12062A13R7CBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9T12062A13R7CBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9T12062A13R7CBHFT |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES SMD 13.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.125W, 1/8W |
| Voltage - Breakdown: | 1206 |
| Thickness (Max): | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm) |
| Series: | RT |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | 2390 411 51379 239041151379 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | 9T12062A13R7CBHFT |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Features: | - |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 13.7 Ohm ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.25% |
| Description: | RES SMD 13.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 |
| Coating, Housing Type: | Thin Film |
| Bandwidth: | 13.7 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9T12062A13R7CBHFT, use the request quote form to request 9T12062A13R7CBHFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9T12062A13R7CBHFT.The price and lead time for 9T12062A13R7CBHFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9T12062A13R7CBHFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
