9T08052A9092CBHFT
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A9092CBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A9092CBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9T08052A9092CBHFT |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES SMD 90.9KOHM 0.25% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.25% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | RT |
| Resistance: | 90.9 kOhms |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 2390 401 59093 239040159093 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 90.9 kOhms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film |
| Composition: | Thin Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9T08052A9092CBHFT, use the request quote form to request 9T08052A9092CBHFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9T08052A9092CBHFT.The price and lead time for 9T08052A9092CBHFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9T08052A9092CBHFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
