9T08052A7151FBHFT
Yageo
9T08052A7151FBHFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A7151FBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9T08052A7151FBHFT
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 7.15K OHM 1% 1/8W 0805
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RT
Resistance:7.15 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:2390 401 77152
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:7.15 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film