9T08052A5602DAHFT
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A5602DAHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A5602DAHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9T08052A5602DAHFT |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES SMD 56K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.125W, 1/8W |
| Voltage - Breakdown: | 0805 |
| Thickness (Max): | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | RT |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 2390 601 65603 239060165603 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | 9T08052A5602DAHFT |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Features: | - |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 56k Ohm ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.5% |
| Description: | RES SMD 56K OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Coating, Housing Type: | Thin Film |
| Bandwidth: | 56k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9T08052A5602DAHFT, use the request quote form to request 9T08052A5602DAHFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9T08052A5602DAHFT.The price and lead time for 9T08052A5602DAHFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9T08052A5602DAHFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
