9T08052A2150DBHFT
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A2150DBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9T08052A2150DBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9T08052A2150DBHFT |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES SMD 215 OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | RT |
| Resistance: | 215 Ohms |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 2390 401 62151 239040162151 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 215 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film |
| Composition: | Thin Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9T08052A2150DBHFT, use the request quote form to request 9T08052A2150DBHFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9T08052A2150DBHFT.The price and lead time for 9T08052A2150DBHFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9T08052A2150DBHFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
