9T04021A9530BAHF3
Yageo
9T04021A9530BAHF3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T04021A9530BAHF3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9T04021A9530BAHF3
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RT
Resistance:953 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:2390 606 49531
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:953 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film