9T04021A24R9FBHF3
Yageo
9T04021A24R9FBHF3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T04021A24R9FBHF3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9T04021A24R9FBHF3
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.063W, 1/16W
Voltage - Breakdown:0402
Thickness (Max):±100ppm/°C
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RT
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:0402 (1005 Metric)
Other Names:2390 407 72499
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:9T04021A24R9FBHF3
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:24.9 Ohm ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%