9T04021A1542CBHF3
Yageo
9T04021A1542CBHF3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T04021A1542CBHF3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9T04021A1542CBHF3
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 15.4K OHM 1/16W 0402
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RT
Resistance:15.4 kOhms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:2390 407 51543
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:15.4 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film