9G0948S2D011
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9G0948S2D011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9G0948S2D011
Manufacturer Sanyo Denki
Description DC AXIAL FAN 92X92X32MM LOCK
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.375 lb (170.1g)
Voltage Range:40.8 ~ 55.2VDC
Voltage - Rated:48VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.309 in H2O (77.0 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:San Ace 92
RPM:3500 RPM
Power (Watts):5.28W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:38.0 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.110A