9CRA0948P0G601
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9CRA0948P0G601 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9CRA0948P0G601 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9CRA0948P0G601 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | DC AXIAL FAN 92X92X76MM PWM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $78.88 | $70.988 | $69.937 | $66.606 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 76.00mm |
|---|---|
| Voltage Range: | 36 ~ 60VDC |
| Voltage - Rated: | 48VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads per Fan |
| Static Pressure: | 6.630 in H2O (1651.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | San Ace 92 |
| RPM: | 13300 Front/12200 Rear |
| Power (Watts): | 105.6W |
| Other Names: | 1688-2270 9CRA0948P0G601-ND |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 81.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | Varies Based on Temperature |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Tubeaxial (Dual) |
| Current Rating: | 2.20A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 205.0 CFM (5.74m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9CRA0948P0G601, use the request quote form to request 9CRA0948P0G601 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9CRA0948P0G601.The price and lead time for 9CRA0948P0G601 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9CRA0948P0G601.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

