9CRA0612P6J001
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9CRA0612P6J001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9CRA0612P6J001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9CRA0612P6J001 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | FAN 60X56MM 12VDC TACH,PWM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $35.14 | $31.941 | $30.876 | $28.747 | $26.972 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 56.00mm |
|---|---|
| Voltage Range: | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads per Fan |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Series: | San Ace 60 |
| Power (Watts): | 27.60W |
| Other Names: | 1688-1398 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 70.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 40000 Hrs @ 60°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Counter-Rotating, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Tubeaxial (Dual) |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9CRA0612P6J001, use the request quote form to request 9CRA0612P6J001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9CRA0612P6J001.The price and lead time for 9CRA0612P6J001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9CRA0612P6J001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

