9C08052A22R0JLHFT
Yageo
9C08052A22R0JLHFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9C08052A22R0JLHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9C08052A22R0JLHFT
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:9C
Resistance:22 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:232273061229
311-22ATR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:22 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film