9C04021A5600JLHF3
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9C04021A5600JLHF3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9C04021A5600JLHF3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9C04021A5600JLHF3 |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES SMD 560 OHM 5% 1/16W 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Series: | 9C |
| Resistance: | 560 Ohms |
| Power (Watts): | 0.063W, 1/16W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 2322 705 70561 232270570561 311-560JTR 9C1A04025600JLHF3 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 560 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film |
| Composition: | Thick Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9C04021A5600JLHF3, use the request quote form to request 9C04021A5600JLHF3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9C04021A5600JLHF3.The price and lead time for 9C04021A5600JLHF3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9C04021A5600JLHF3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
