9BD24SD6-1
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9BD24SD6-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9BD24SD6-1
Manufacturer Sanyo Denki
Description DC BLOWER 76X20MM LOCK
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Width:20.00mm
Weight:0.128 lb (58.06g)
Voltage Range:10 ~ 27.6VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:1.200 in H2O (298.9 Pa)
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 76mm L x 69.7mm H
Series:San Ace B76
RPM:4500 RPM
Power (Watts):3.36W
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:43.0 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Lifetime @ Temp.:Varies Based on Temperature
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Blower
Current Rating:0.140A