9B-20.000MEEJ-B
TXC Corporation
9B-20.000MEEJ-B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9B-20.000MEEJ-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9B-20.000MEEJ-B
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF T/H
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Series:9B
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:HC-49/US
Other Names:887-1248
9B20000MEEJB
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:20MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Detailed Description:20MHz ±10ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US