9B-13.560MBBK-B
TXC Corporation
9B-13.560MBBK-B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9B-13.560MBBK-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9B-13.560MBBK-B
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 13.5600MHZ 20PF T/H
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Packaging:Bulk
Package / Case:HC-49/US
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:20pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)
Frequency Tolerance:±50ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:13.56MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Detailed Description:13.56MHz ±50ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US