9AD1201H1H1
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9AD1201H1H1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9AD1201H1H1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9AD1201H1H1 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | FAN 120X38MM 90/264VAC RBLS LSS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 21 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $41.549 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 38.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.639 lb (289.85g) |
| Voltage Range: | 90 ~ 240VAC |
| Voltage - Rated: | 100 ~ 240VAC |
| Termination: | 2 Position Rectangular Connector |
| Static Pressure: | 0.340 in H2O (84.7 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Series: | San Ace 120AD |
| RPM: | 3250 RPM |
| Power (Watts): | 4.40W |
| Operating Temperature: | -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C) |
| Noise: | 42.0 dB(A) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 60000 Hrs @ 60°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.080A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, CSA, PSE, TUV, UL |
| Air Flow: | 106.0 CFM (2.97m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9AD1201H1H1, use the request quote form to request 9AD1201H1H1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9AD1201H1H1.The price and lead time for 9AD1201H1H1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9AD1201H1H1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

