999-11-220-11-000000
Mill-Max
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 999-11-220-11-000000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 999-11-220-11-000000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 999-11-220-11-000000 |
|---|---|
| Manufacturer | Mill-Max |
| Description | JUMPER INSULATED MALE .200" RED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Insulated |
|---|---|
| Series: | 999 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 99911-22011000000 9991122011000000 |
| Number of Positions or Pins (Grid): | 2 (1 x 2) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height: | 0.217" (5.50mm) |
| Gender: | Male Pins |
| Detailed Description: | 2 (1 x 2) Position Shunt Connector Red Insulated 0.200" (5.08mm) Gold |
| Contact Finish Thickness: | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish: | Gold |
| Color: | Red |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 999-11-220-11-000000, use the request quote form to request 999-11-220-11-000000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 999-11-220-11-000000.The price and lead time for 999-11-220-11-000000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 999-11-220-11-000000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


