9920F-100-6002
API Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9920F-100-6002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9920F-100-6002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9920F-100-6002 |
|---|---|
| Manufacturer | API Technologies Corp. |
| Description | CAP FEEDTHRU 0.15UF 150V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.75 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 150V |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Thread Size: | 1/4"-28 |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.385" Dia x 0.400" L (9.78mm x 10.15mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Axial, Bushing - 2 Solder Eyelets |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 55dB @ 100MHz |
| Height (Max): | - |
| Detailed Description: | 0.15µF Feed Through Capacitor 150V 15A 5 mOhm Axial, Bushing - 2 Solder Eyelets |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 5 mOhm |
| Current: | 15A |
| Capacitance: | 0.15µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9920F-100-6002, use the request quote form to request 9920F-100-6002 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9920F-100-6002.The price and lead time for 9920F-100-6002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9920F-100-6002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



