9910
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9910 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9910 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9910 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 10-32 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.153 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Machine Screw |
|---|---|
| Thread Size: | #10-32 |
| Series: | - |
| Screw Head Type: | Pan Head |
| Plating: | - |
| Other Names: | 36-9910 9910K 9910K-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Stainless Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length - Overall: | 0.628" (15.95mm) |
| Length - Below Head: | 0.500" (12.70mm) 1/2" |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Head Height: | 0.128" (3.25mm) |
| Head Diameter: | - |
| Features: | - |
| Drive Type: | Phillips |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9910, use the request quote form to request 9910 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9910.The price and lead time for 9910 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9910.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


