9904 00250
Belden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9904 00250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9904 00250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9904 00250 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | HOOK-UP STRND 4AWG 600V RED 50' |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $311.81 | $277.16 | $251.176 | $233.854 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 4 AWG |
|---|---|
| Voltage: | 600V |
| Series: | - |
| Other Names: | BEL4373-50 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Length: | 50.00' (15.24m) |
| Jacket Color: | Red |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.060" (1.52mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.392" (9.96mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4 AWG Hook-Up Wire 133/25 Red 600V 50.00' (15.24m) |
| Conductor Strand: | 133/25 |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Cable Type: | Hook-Up |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9904 00250, use the request quote form to request 9904 00250 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9904 00250.The price and lead time for 9904 00250 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9904 00250.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


