9899 009500
Belden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9899 009500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9899 009500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9899 009500 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | TEST LEAD 18AWG 5000V WHITE 500' |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $432.72 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 18 AWG |
|---|---|
| Voltage: | 5000V |
| Series: | - |
| Other Names: | BEL4407-500 |
| Operating Temperature: | - |
| Length: | 500.0' (152.4m) |
| Jacket Color: | White |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.048" (1.22mm) |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.144" (3.66mm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 18 AWG Test Lead Wire 65/36 White 5000V 500.0' (152.4m) |
| Conductor Strand: | 65/36 |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Cable Type: | Test Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9899 009500, use the request quote form to request 9899 009500 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9899 009500.The price and lead time for 9899 009500 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9899 009500.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


