9880 0041000
Belden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9880 0041000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9880 0041000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9880 0041000 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | 11H 50 OHM TRUNK CABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3,079.44 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 12 AWG |
|---|---|
| VoP, Velocity of Propagation: | 78 |
| Usage: | - |
| Shield Type: | Foil, Braid |
| Shield Material: | Aluminum; Copper, Tinned |
| Shield Coverage: | 100%, 94%, 100%, 90% |
| Series: | - |
| Other Names: | BEL5998-1000 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 60°C |
| Length: | 1000.0' (304.80m) |
| Jacket Color: | Yellow |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.405" (10.29mm) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Features: | Quad Shield |
| Dielectric Material: | Foam Polyethylene (FPE) |
| Dielectric Diameter: | 0.243" (6.17mm) |
| Detailed Description: | Coaxial Cable 12 AWG 1000.0' (304.80m) 50 Ohms |
| Conductor Strand: | Solid |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Cable Type: | Coaxial |
| Cable Group: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9880 0041000, use the request quote form to request 9880 0041000 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9880 0041000.The price and lead time for 9880 0041000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9880 0041000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



