98426-T04-10-130LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 98426-T04-10-130LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 98426-T04-10-130LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 98426-T04-10-130LF |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol FCI |
| Description | CONN STACKER 20POS 2MM T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.396 | |||||
Specifications
Data sheet
| Termination: | Solder |
|---|---|
| Series: | Minitek® |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Rows: | 2 |
| Number of Positions: | 20 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Length - Tail: | 0.102" (2.600mm) |
| Length - Stack Height: | 0.449" (11.400mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.157" (4.000mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.614" (15.600mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 20 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | 78.7µin (2.00µm) |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Color: | Black and Cream |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 98426-T04-10-130LF, use the request quote form to request 98426-T04-10-130LF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 98426-T04-10-130LF.The price and lead time for 98426-T04-10-130LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 98426-T04-10-130LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



