983-72ES RED 2" X 150'
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 983-72ES RED 2" X 150' with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 983-72ES RED 2" X 150' with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 983-72ES RED 2" X 150' |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MARKING RED 2"X 50YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $107.01 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
|---|---|
| Usage: | Marking, Reflective |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Temperature Range: | 60°F (15°C) |
| Tape Type: | Conspicuity Marking Tape |
| Shelf Life Start: | Date of Shipment |
| Shelf Life: | 24 Months |
| Series: | Diamond Grade™ 983 |
| Packaging: | Roll |
| Other Names: | 00051138678166 05113867816 7100137856 75030122800 983-72ES RED 2" X 150'-ND 983-72ESRED2"X150' |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 150' (45.7m) 50 yds |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Color: | Red |
| Backing, Carrier: | Liner |
| Adhesive: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 983-72ES RED 2" X 150', use the request quote form to request 983-72ES RED 2" X 150' pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 983-72ES RED 2" X 150'.The price and lead time for 983-72ES RED 2" X 150' depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 983-72ES RED 2" X 150'.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

