983-10ES-WHITE-2"X150'
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 983-10ES-WHITE-2"X150' with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 983-10ES-WHITE-2"X150' with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 983-10ES-WHITE-2"X150' |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MARKING WHITE 2"X 50YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $112.00 | $105.00 | $98.00 | $93.10 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
|---|---|
| Usage: | Marking, Reflective |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Temperature Range: | 60°F (15°C) |
| Tape Type: | Conspicuity Marking Tape |
| Shelf Life Start: | Date of Shipment |
| Shelf Life: | 24 Months |
| Series: | Diamond Grade™ 983 |
| Packaging: | Roll |
| Other Names: | 00051138675370 05113867537 3M15348 7000030834 75030122487 983-10ES-WHITE-2"X150'-ND 98310ESWHITE2X150 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length: | 150' (45.7m) 50 yds |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Color: | White |
| Backing, Carrier: | Liner |
| Adhesive: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 983-10ES-WHITE-2"X150', use the request quote form to request 983-10ES-WHITE-2"X150' pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 983-10ES-WHITE-2"X150'.The price and lead time for 983-10ES-WHITE-2"X150' depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 983-10ES-WHITE-2"X150'.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


