98-0369PBF
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 98-0369PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 98-0369PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 98-0369PBF |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC SWITCH HISIDE PROGR D2PAK-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
|---|---|
| Voltage - Load: | 6 V ~ 26 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | D2Pak (SMD-220 5-Lead) |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 5.5 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-263-5, D²Pak (4 Leads + Tab), TO-263BB |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | IR3316SPBF IR3316SPBF-ND SP001514694 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature |
| Current - Output (Max): | 23A |
| Base Part Number: | IR3316SPBF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 98-0369PBF, use the request quote form to request 98-0369PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 98-0369PBF.The price and lead time for 98-0369PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 98-0369PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

