9774040943R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9774040943R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9774040943R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9774040943R |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc. |
| Description | ROUND SPACER STEEL 4MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 600 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.54 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Wall Thickness: | 0.171" (4.35mm) |
| Type: | Round Spacer |
| Thread Size: | 0.089" (2.25mm) |
| Series: | WA-SMST |
| Screw, Thread Size: | Unthreaded |
| Other Names: | 732-10942-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 9774040943R |
| Frequency Bands (Low / High): | 0.157" (4.00mm) |
| Frequency - Max: | Female, Female |
| Features: | Surface Mount |
| Expanded Description: | Round Spacer Unthreaded Steel 0.157" (4.00mm) |
| Description: | ROUND SPACER STEEL 4MM |
| Contact Size: | Tin |
| Color: | - |
| Between Board Height: | - |
| Bend Radius: | 0.213" (5.40mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9774040943R, use the request quote form to request 9774040943R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9774040943R.The price and lead time for 9774040943R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9774040943R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
