9771070360R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9771070360R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9771070360R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9771070360R |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc. |
| Description | ROUND STANDOFF M3 STEEL 7MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.28 | $1.898 | $1.708 | $1.658 | $1.328 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Wall Thickness: | 0.236" (5.99mm) |
| Type: | Round Standoff |
| Thread Size: | - |
| Series: | WA-SMSE |
| Screw, Thread Size: | Threaded |
| Other Names: | 732-5261-6 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 9771070360R |
| Frequency Bands (Low / High): | 0.276" (7.00mm) |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Surface Mount |
| Expanded Description: | Round Standoff Threaded M3x0.5 Steel 0.276" (7.00mm) |
| Description: | ROUND STANDOFF M3 STEEL 7MM |
| Contact Size: | Tin |
| Color: | - |
| Between Board Height: | M3x0.5 |
| Bend Radius: | 0.512" (13.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9771070360R, use the request quote form to request 9771070360R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9771070360R.The price and lead time for 9771070360R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9771070360R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

