9750-2INX25M
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9750-2INX25M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9750-2INX25M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9750-2INX25M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ADHSV TRNSFR 2"X 27YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $136.32 | $127.80 | $119.28 | $113.316 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 2.00" (50.80mm) |
|---|---|
| Usage: | Electrically Conductive |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Shelf Life Start: | - |
| Shelf Life: | - |
| Series: | 9750 |
| Packaging: | Roll |
| Other Names: | 3M156470 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 82' (25.0m) 27 yds |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Color: | - |
| Backing, Carrier: | - |
| Adhesive: | Acrylic |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9750-2INX25M, use the request quote form to request 9750-2INX25M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9750-2INX25M.The price and lead time for 9750-2INX25M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9750-2INX25M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



