970070351
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 970070351 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 970070351 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 970070351 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | HEX SPACER STEEL 7MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.51 | $0.458 | $0.422 | $0.387 | $0.317 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Type: | Hex Spacer |
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Series: | WA-SSTII |
| Screw, Thread Size: | - |
| Plating: | Zinc |
| Other Names: | 732-10529 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Length - Overall: | 0.276" (7.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Female, Female |
| Features: | - |
| Diameter - Outside: | - |
| Diameter - Inside: | - |
| Detailed Description: | Hex Spacer Threaded Steel 0.276" (7.00mm) |
| Color: | - |
| Between Board Height: | 0.276" (7.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 970070351, use the request quote form to request 970070351 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 970070351.The price and lead time for 970070351 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 970070351.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

