96FD80-N128-LIS
Advantech
96FD80-N128-LIS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD80-N128-LIS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 96FD80-N128-LIS
Manufacturer Advantech
Description SSD 128GB M.2 MLC SATA III 3.3V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs
Data sheet
Weight:-
Voltage - Supply:3.3V
Type:SATA III
Speed - Write:160MB/s
Speed - Read:520MB/s
Size / Dimension:80.00mm x 22.00mm x 2.30mm
Series:-
Other Names:3C07110199
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:FLASH - NAND (MLC)
Memory Size:128GB
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Form Factor:M.2 Module
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 128GB SATA III FLASH - NAND (MLC) M.2 Module 3.3V