96FD25-S960-INB2
Advantech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD25-S960-INB2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 96FD25-S960-INB2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 96FD25-S960-INB2 |
|---|---|
| Manufacturer | Advantech |
| Description | SSD 960GB MLC M.2 SATAIII 3.3V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Type: | SATA III |
| Speed - Write: | 320MB/s |
| Speed - Read: | 410MB/s |
| Size / Dimension: | 88.00mm x 22.00mm x 3.80mm |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | FLASH - NAND (MLC) |
| Memory Size: | 960GB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Form Factor: | M.2 Module |
| Detailed Description: | Solid State Drive (SSD) 960GB SATA III FLASH - NAND (MLC) M.2 Module 3.3V |
| Current - Max: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 96FD25-S960-INB2, use the request quote form to request 96FD25-S960-INB2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 96FD25-S960-INB2.The price and lead time for 96FD25-S960-INB2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 96FD25-S960-INB2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

