961434-9041304-AR
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 961434-9041304-AR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 961434-9041304-AR
Manufacturer 3M
Description HEADER 34POS STR DUAL INSUL 1ROW
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Termination:Solder
Series:961
Row Spacing:-
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:DE500065623
ZZ150354670
Number of Rows:1
Number of Positions:34
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length - Tail:0.130" (3.300mm)
Length - Stack Height:0.787" (20.000mm)
Length - Post (Mating):0.256" (6.500mm)
Length - Overall Pin:1.173" (29.800mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:34 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole