957232-2000-AR-TP
3M
957232-2000-AR-TP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 957232-2000-AR-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 957232-2000-AR-TP
Manufacturer 3M
Description CONN HDR 32POS 2MM VERT SMT 10AU
(In US Dollars)
165 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Solder
Style:Board to Board
Shrouding:Shrouded - 4 Wall
Series:957
Row Spacing - Mating:0.079" (2.00mm)
Pitch - Mating:0.079" (2.00mm)
Packaging:Tube
Overall Contact Length:-
Other Names:00051119900668
9572322000ARTP
DE500037267
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Number of Rows:2
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:32
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Mated Stacking Heights:-
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insulation Material:Thermoplastic
Insulation Height:0.220" (5.60mm)
Insulation Color:Black
Ingress Protection:-
Features:Keying Slot
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:Connector Header Surface Mount 32 position 0.079" (2.00mm)
Current Rating:1A