929834-02-18-RK
3M
929834-02-18-RK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 929834-02-18-RK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 929834-02-18-RK
Manufacturer 3M
Description CONN HEADER .100 SNGL STR 18POS
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Solder
Style:Board to Board
Shrouding:Unshrouded
Series:929
Row Spacing - Mating:-
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Overall Contact Length:0.545" (13.84mm)