8Y16020001
TXC Corporation
8Y16020001
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8Y16020001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 8Y16020001
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 16MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:8Y
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:16MHz
Detailed Description:16MHz ±30ppm Crystal 8pF 4-SMD, No Lead