8N3SV75LC-0120CDI
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8N3SV75LC-0120CDI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 8N3SV75LC-0120CDI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC OSC VCXO 166.6667MHZ 6-CLCC
(In US Dollars)
364 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.375 V ~ 2.625 V
Type:VCXO
Supplier Device Package:6-CLCC (7x5)
Series:FemtoClock® NG
Packaging:Tray
Package / Case:6-CLCC
Other Names:IDT8N3SV75LC-0120CDI
IDT8N3SV75LC-0120CDI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency:166.6667MHz
Detailed Description:VCXO IC 166.6667MHz 6-CLCC (7x5)
Current - Supply:120mA