890-CLEAR-12MMX55M
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 890-CLEAR-12MMX55M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 890-CLEAR-12MMX55M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 890-CLEAR-12MMX55M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE HI-STRENGTH FILAMENT CLEAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
|---|---|
| Thickness: | 0.0080" (8.0 mils, 0.203mm) |
| Thermal Resistivity: | Scotchpar™ film |
| Tape Width - Max: | - |
| Tape Type: | - |
| Tape Included: | Filament |
| Shielding: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Series: | Scotch® 890 |
| Screw Size: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| RoHS Status: | Roll |
| Other Names: | 00021200398506 02120039850 70006248838 |
| Material Thickness: | 0.47" (12.00mm) |
| Manufacturer Part Number: | 890-CLEAR-12MMX55M |
| Description: | TAPE HI-STRENGTH FILAMENT CLEAR |
| Color: | Clear |
| Cable Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 890-CLEAR-12MMX55M, use the request quote form to request 890-CLEAR-12MMX55M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 890-CLEAR-12MMX55M.The price and lead time for 890-CLEAR-12MMX55M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 890-CLEAR-12MMX55M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


