88972805
Crouzet
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 88972805 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 88972805 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 88972805 |
|---|---|
| Manufacturer | Crouzet |
| Description | INPUT MODULE 4 ANALOG 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $559.28 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 24VDC |
| Type: | Input Module |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Series: | Millenium 3, XA04W |
| Other Names: | 88972805-ND 966-1591 XA04W |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Number of Outputs and Type: | - |
| Number of Inputs and Type: | 4 - Analog |
| Mounting Type: | Chassis Mount, DIN Rail |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP40 |
| For Use With/Related Products: | Millenium 3 |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Input Module Chassis Mount, DIN Rail 24VDC |
| Approvals: | CE, CSA, GL, UL |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 88972805, use the request quote form to request 88972805 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 88972805.The price and lead time for 88972805 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 88972805.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

