8869
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8869 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8869 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 8869 |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmuller |
| Description | Rim-i 3 6/60VAC Rc. Riderseries, Accessories Gtin (ean): 4032248606320 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.853 | $3.478 | $3.137 | $3.069 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire/Cable Tie Type: | Standard, Locking |
|---|---|
| Width: | 0.190" (4.83mm) |
| Tensile Strength: | 120 lbs (54.43 kg) |
| Series: | - |
| Packaging: | 100 per Pkg |
| Other Names: | 36-8869 8869K 8869K-ND |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length - Approximate: | 14.50" |
| Length - Actual: | 1.208' (368.30mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Standard, Locking Natural 4.00" (101.60mm) 0.190" (4.83mm) 120 lbs (54.43 kg) 1.208' (368.30mm) |
| Color: | Natural |
| Bundle Diameter: | 4.00" (101.60mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 8869, use the request quote form to request 8869 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8869.The price and lead time for 8869 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 8869.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


