885012008035
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 885012008035 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 885012008035 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 885012008035 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics Inc. |
| Description | CAP CER 4.7PF 50V NP0 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.048 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | 4.7pF |
| Thickness (Max): | C0G, NP0 |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | WCAP-CSGP |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 1206 (3216 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | 885012008035 |
| Lead Style: | 0.035" (0.90mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 4.7pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.5pF |
| Description: | CAP CER 4.7PF 50V NP0 1206 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 885012008035, use the request quote form to request 885012008035 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 885012008035.The price and lead time for 885012008035 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 885012008035.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
